Toplu Ulaşım
Yönetimi

Toplu Ulaşım Yönetimi

Toplu ulaşım sistemlerini akıllı hale getirmek eşsiz bir yolculuk deneyimi yaratmanın ön koşulu. Akıllı toplu ulaşım sistemlerimizde süreçlerin, makinelerin ve insanların birbiri ile etkileşimini önemsiyoruz. Filo izleme ve yönetim sistemi, ihlal yönetim sistemi ve sürücü davranış analizi ise sunduğumuz katma değerin sadece bir bölümü…
Videoyu oynat

Araç Bilgi Sistemi

Araç bilgi sistemi, kendisine bağlı farklı IoT (CAN, Yolcu Sayım, GPS, vb.) cihazlarından elde ettiği bilgileri, aktif sefer bilgilerini ve iletilmek istenen diğer verileri Wi-Fi veya GPRS üzerinden sürekli olarak operasyon merkezine gönderir. Aynı şekilde operasyon merkezinden iletilen bilgileri sürücü veya yolculara aktarır.
Araçlarınızı sefer çizelgesine bağlı olarak sahada gerçek zamanlı yönetebilir, sefer veya sefere ilişkin değişiklikleri sahaya anında uygulayabilirsiniz.

Yolculara durak geçiş, gelecek durak ve aktarım noktası bilgilerini otomatik olarak duyurabilirsiniz.

Bilgilendirme ekranları üzerinden yolcularınıza gelecek durak, aktarım noktası, varış süreleri gibi bilgileri iletirken, medyalarınızı konum bazlı yayınlayabilir ve yolculuk deneyimini daha etkileşimli hale getirebilirsiniz.

Araç CAN hattı üzerinden toplanan verilerin analizi ile sürücü davranışlarını belirleyebilir ve diğer araç verileri üzerinde alarmlar tanımlayabilirsiniz.

Kontrol merkezi ve sürücü arasında iki yönlü anlık bildirimler yapılabilirken, kontrol merkezi yolcu bilgilendirme ekranlarına da bildirimler gönderebilir.

Kontrol Merkezi Bilgi Sistemi

Sahadaki olaylara ilişkin bilgilerden gerçek zamanlı haberdar olarak verilere göre kararlar alabilir, anlık olarak saha operasyonunuzu yönetebilirsiniz.

Optimizasyon sisteminin ürettiği günlük planları sahadaki araçlara dağıtabilir, görev değişikliklerini sahaya anlık aktararak operasyonunuzu yönetebilirsiniz.

Sahada oluşan güzergah değiştirme, durakta durmama, hız aşımı ve benzeri ihlallerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Araç arızalarını gerçek zamanlı takip edebilir, sizin için önemli olan araç verileri için alarmlar oluşturabilirsiniz.

Araçlarınızın gerçek zamanlı konumlarını araç ve güzergah bazlı olarak tüm modlarda görüntüleyebilir, durak geçiş zamanlarını izleyebilir, kırılma noktaları tanımlayarak sefer sürelerini ayarlayabilir ve farklı harita modelleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Elektrikli araç filonuzdaki araçların batarya yönetim sistemlerini anlık izleyebilir, sizin belirlediğiniz veriler üzerinde alarmlar oluşturabilirsiniz.

Araç blokları ve sürücü görevlerini grafik veya tablo opsiyonları ile görüntüleyerek daha esnek ve verimli çalışabilirsiniz.

Yolcu Bilgilendirme Sistemi

Günümüzde bilgi sadece bir tık uzağımızda. Yolcularınıza sunduğunuz servise veya yolculuklarına ilişkin bilgilendirmeleri anlık olarak yapabilirsiniz. Geliştirdiğimiz yüksek doğrulukta gerçek zamanlı varış tahmin algoritması sayesinde yolcularınızın durakta bekleme zamanlarını azaltarak yolculuk deneyimlerini iyileştirebilirsiniz. Aynı zamanda hedefledikleri lokasyona varacakları süreyi de doğru hesaplayarak zamanlarını daha verimli kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Araç içerisindeki yolculara yolculuklarına ilişkin trafik, yoğunluk, aktarım noktası, durak varış süreleri vb. içerikleri anlık olarak ileterek bilgilendirmeleri sağlarken, sunduğumuz medya yönetim sistemi ile yolculuklarını keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Duraklarda bekleyen yolcularınız için planlı servisleriniz ile ilgili gerçek zamanlı ve doğru bilgi aktarımları sağlayabilirsiniz. Servis planlarınızda bir değişiklik olduğunda anlık olarak değişiklikten etkilenen duraklara bilgi mesajları göndererek yolcu memnuniyetini artırabilirsiniz.

Varış Tahmin Sistemi

Geliştirdiğimiz güçlü tahmin algoritmaları sayesinde lokasyon, gün ve saate bağlı olarak araçlarınızın sefer tamamlama sürelerini, durak varış tahminlerini yüksek doğrulukta hesaplayabilirsiniz. Operatörler olarak bu tahminlemeleri de göz önünde tutarak veriye dayalı kararlar alabilir, yolcuların yolculuk sürelerine bağlı olarak zaman yönetimlerine yardımcı olabilirsiniz.

Yolcularınıza taahhüt ettiğiniz varış saatlerini ve sefer sürelerini yüksek doğruluk hesaplamalarımız sayesinde tutarlı bir şekilde sunabilirsiniz.
Tutarlı varış tahminleri ile yolcularınıza sefer bekleme ve varış sürelerini doğru bir şekilde aktararak yolculuklarını aktarma gibi araç değişikleri de dahil olmak üzere rahatça planlayabilmelerini sağlayabilirsiniz.

Yeni nesil Toplu Ulaşım Yönetimi Sistemimiz ile
veriye dayalı kararlar almak için

İlgili Akıllı Ulaşım Ürünlerimiz

Toplu Ulaşım
Yönetimi

Dijital Medya
Yönetimi

Toplu Ulaşım
Optimizasyon

Kurumsal Kaynak
Yönetimi

Siz de Bize Ulaşın

Pek çok öncü kuruluş, dijital dönüşüm çözümlerimizden stratejik avantajlar elde etti.

Adı Soyadı
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Email
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Telefon
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Konu
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!
Mesajınız
Alan gereklidir!
Alan gereklidir!

Aralık 2020 itibariyle çalışmaya başladığımızdan itibaren ihtiyaç duyduğumuz gerek outsource ihtiyaçlarımızı, gerek anahtar teslim proje teklif ve çalışmalarılarından memnun kalmışızdır. Kritik ihtiyaçlarımızın zamanında ve uygun şartlarda sağlamaları çalışmamızın uzun ömürlü olacağını düşünmekteyim. Ayrıca firma çalışanların iletişiminin profesyonel yönde olmasıda artı bir değer yaratmaktadır. Antasya için özetlemem gerekirse başta Mehtap Bostancı hanım ve tüm çalışma arkadaşlarına değerli katlılarından dolayı teşekkür ederim.

Sezer ÖZDEMİR

Talep ve Kapasite Planlama Danışmanı