Akıllı Ulaşım Sistemleri

Toplu ulaşım sistemlerini akıllı hale getirmek eşsiz bir yolculuk deneyimi yaratmanın ön koşulu. Akıllı toplu ulaşım sistemlerimizde süreçlerin, makinelerin ve insanların birbiri ile etkileşimini önemsiyoruz. Filo izleme ve yönetim sistemi, ihlal yönetim sistemi ve sürücü davranış analizi ise sunduğumuz katma değerin sadece bir bölümü…

Akıllı Ulaşım Sistemleri

Yeni nesil ITS çözümümüz ile veriye dayalı kararlar alın.

Araç Bilgi Sistemleri

ARAÇ BİLGİ SİSTEMİ

Araç bilgi sistemi, kendisine bağlı farklı IoT (CAN, Yolcu Sayım, GPS, vb.) cihazlarından elde ettiği bilgileri, aktif sefer bilgilerini ve iletilmek istenen diğer verileri Wi-Fi veya GPRS üzerinden sürekli olarak operasyon merkezine gönderir. Aynı şekilde operasyon merkezinden iletilen bilgileri sürücü veya yolculara aktarır.

Gerçek Zamanlı Görev Yönetimi

Araçlarınızı sefer çizelgesine bağlı olarak sahada gerçek zamanlı yönetebilir, sefer veya sefere ilişkin değişiklikleri sahaya anında uygulayabilirsiniz.

Sesli Anons

Yolculara durak geçiş, gelecek durak ve aktarım noktası bilgilerini otomatik olarak duyurabilirsiniz.

Medya Yönetim Sistemi

Bilgilendirme ekranları üzerinden yolcularınıza gelecek durak, aktarım noktası, varış süreleri gibi bilgileri iletirken, medyalarınızı konum bazlı yayınlayabilir ve yolculuk deneyimini daha etkileşimli hale getirebilirsiniz.

Sürücü Davranışı Analizi

Araç CAN hattı üzerinden toplanan verilerin analizi ile sürücü davranışlarını belirleyebilir ve diğer araç verileri üzerinde alarmlar tanımlayabilirsiniz.

Bildirim Yönetimi

Kontrol merkezi ve sürücü arasında iki yönlü anlık bildirimler yapılabilirken, kontrol merkezi yolcu bilgilendirme ekranlarına da bildirimler gönderebilir.
Kontrol Merkezi Bilgi Sistemi

KONTROL MERKEZİ BİLGİ SİSTEMİ

Sahadaki olaylara ilişkin bilgilerden gerçek zamanlı haberdar olarak veriye bağlı kararlar alıp anlık olarak saha operasyonunuzu yönetebilirsiniz.

Gerçek Zamanlı Görev Yönetimi

Optimizasyon sisteminin ürettiği günlük planları sahadaki araçlara dağıtabilir, görev değişikliklerini sahaya anlık aktararak operasyonunuzu yönetebilirsiniz.

İhlal Yönetimi

Sahada oluşan güzergah değiştirme, durakta durmama, hız aşımı ve benzeri ihlallerden anlık haberdar olabilirsiniz.

Diagnostik Sistem

Araç arızalarını gerçek zamanlı takip edebilir, sizin için önemli olan araç verileri için alarmlar oluşturabilirsiniz.

Konum Belirleme ve Takip

Araçlarınızın gerçek zamanlı konumlarını araç ve güzergah bazlı olarak tüm modlarda görüntüleyebilir, durak geçiş zamanlarını izleyebilir, kırılma noktaları tanımlayarak sefer sürelerini ayarlayabilir, ve farklı harita modelleri üzerinden takip edebilirsiniz.

Elektrikli Araç

Elektrikli araç filonuzdaki araçların batarya yönetim sistemlerini anlık izleyebilir, sizin belirlediğiniz veriler üzerinde alarmlar oluşturabilirsiniz.

Esnek Görünüm

Araç blokları ve sürücü görevlerini grafik veya tablo opsiyonları ile görüntüleyerek daha esnek ve verimli çalışabilirsiniz.
Yolcu Bilgilendirme Sistemi

YOLCU BİLGİLENDİRME SİSTEMİ

Günümüzde bilgi sadece bir tık uzağımızda. Yolcularınıza sunduğunuz servise veya yolculuklarına ilişkin bilgilendirmeleri anlık olarak yapabilirsiniz. Geliştirdiğimiz yüksek doğrulukta gerçek zamanlı varış tahmin algoritması sayesinde yolcularınızın durakta bekleme zamanlarını azaltarak yolculuk deneyimlerini iyileştirebilirsiniz. Aynı zamanda hedefledikleri lokasyona varacakları süreyi de doğru hesaplayarak zamanlarını daha verimli kullanmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Araç İçi Yolcu Bilgilendirme

Araç içerisindeki yolculara yolculuklarına ilişkin trafik, yoğunluk, aktarım noktası, durak varış süreleri vb. içerikleri anlık olarak ileterek bilgilendirmelerini sağlarken, sunduğumuz medya yönetim sistemi ile yolculuklarını keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Durak Yolcu Bilgilendirme Sistemi

Duraklarda bekleyen yolcularınız için planlı servisleriniz ile ilgili gerçek zamanlı ve doğru bilgi aktarımları sağlayabilirsiniz. Servis planlarınızda bir değişiklik olduğunda anlık olarak değişiklikten etkilenen duraklara bilgi mesajları göndererek yolcu memnuniyetini artırabilirsiniz.
Varış Tahmin Sistemi

VARIŞ TAHMİN SİSTEMİ

Geliştirdiğimiz güçlü tahmin algoritmaları sayesinde lokasyon, gün ve saate bağlı olarak araçlarınızın sefer tamamlama sürelerini, durak varış tahminlerini yüksek doğrulukta hesaplayabilirsiniz. Operatörler olarak bu tahminlemeleri de göz önünde tutarak veriye dayalı kararlar alabilir, yolcuların yolculuk sürelerine bağlı olarak zaman yönetimlerine yardımcı olabilirsiniz.

Zamanında, konforlu, güvenilir ve entegre
bir toplu ulaşım sistemine sahip olun.

OPTİMİZASYON

Optimizasyon çözümlerimiz ile ulaşım ağınızı tüm modlarda doğru servis modelleriyle planlayın; sefer saatlerini, lokasyon, yoğunluk ve transfer noktalarını da göz önünde tutarak otomatik olarak hesaplayın; her bir araca ve sürücüye en uygun seferleri atayarak tasarruf sağlayın.

ERP

Kaynak planlama dinamikleri her sektör için farklılıklar barındırmakta. Geliştirdiğimiz toplu ulaşım odaklı ERP çözümümüz ile puantaj, şikayet yönetimi, sürücü ve araç yönetimi, araç bakımı/onarımı gibi modüllerle iş süreçlerinizi uçtan uca, tek bir platformdan yönetin.